Blog
25.02.2019

Przewaga Dj’a nad zespołem - kilka argumentów

Na wstępie zaznaczę, że celem tego posta nie jest auto-reklama, ponieważ przedstawię tu same fakty, bez zaznaczania dlaczego Soft Music, a nie ktoś inny :)
 
Tutaj muszę także napomknąć, że mając na myśli zespół muzyczny, w głowie mam obrazek co najmniej pięciu osób, które potrafią zagrać całą linię melodyczną wraz z wokalem, a nie dwóch panów przy keyboardach.
 
Jak dobrze wiemy, wybór oprawy muzycznej na wesele jest jednym z trudniejszych podczas organizacji tego typu imprezy. Myślę, że uda mi się tutaj naświetlić kilka kwestii w tej materii, więc zapraszam do lektury!
 
 
Kwestia numer jeden, czyli repertuar muzyczny.
 
Jak wszyscy dobrze wiemy zespół muzyczny zagra na weselu tylko i wyłącznie utwory, które zostały uprzednio przygotowane. Oznacza to także to, że nie jest on w stanie reagować na to co dzieje się na parkiecie, bo bloki są przygotowane zazwyczaj odgórnie i wszystko odbywa się dość schematycznie, bo zostało to tak przećwiczone. Dj z kolei obserwuje co dzieję się na parkiecie i z bazy tysięcy piosenek (a nie 150, bo tyle zazwyczaj może zaoferować zespół) wybierze te, które będą miały najlepszy odbiór. Dodatkowo nie ma wielu zespołów, które nadążają za aktualnymi hitami i często ich największym przebojem jest piosenka Ona tańczy dla mnie, która pojawi się 4 razy. Elastyczność muzyczna jest moim zdaniem największą przewagą Dj’a nad zespołem muzycznym.
 
Kwestia druga - jakość muzyki
 
Dj nie zafałszuje, bo odtworzy utwór w oryginalnej wersji. Nawet najlepszy zespół weselny dopada zmęczenie materiału, więc wpadki mogą zdarzyć się każdemu wokaliście. Niestety sporą bolączką jest także fakt, że często covery przygotowane przez zespoły mocno odbiegają od oryginału i ciężko się przy tym bawić. Byłem swego czasu na weselu jako gość i usłyszenie nieśmiertelnego Wehikułu Czasu zespołu Dżem w disco-polowej aranżacji nie było fajnym przeżyciem ;) Bardzo istotnym argumentem przemawiającym za Dj’em jest fakt, że gra po prostu więcej muzyki i robi krótsze przerwy.
 
Kwestia numer trzy - zaplecze techniczne
 
Dj’e weselni dostarczają nie tylko muzykę, ale także dodatkowe efekty w postaci świateł, ciężkiego dymu i tym podobnych rozwiązań. Ze swoich obserwacji wiem, że Dj’e są bardziej na czasie w tej kwestii i co jest bardzo ważne potrafią oświetlenie odpowiednio użytkować. W zespole bardzo rzadko zdarza się, by była osoba odpowiedzialna za sterowanie światłem, bo każdy jest zajęty graniem i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Przez to dochodzi do sytuacji, że przy wolniejszym utworze światła mrugają jak szalone, a gdy potrzebna jest energia to wiązki świetlne przemieszczają się w żółwim tempie. Doświadczony DJ potrafi sterować światłem i innymi efektami podczas grania, co buduje show o znacznie wyższej jakości.
 
Kwestia czwarta i bardzo istotna - cena
 
Zakładając, że mamy 5 członków zespołu i oczekujemy jakości muzycznej musimy liczyć się z tym, że każdy z członków będzie chciał zarobić nie mniej niż 1000 zł, co daje nam już 5000 zł. Załóżmy, że jest to cena wyjściowa. Doliczyć do niej należy wyżywienie dla 5 osób oraz zapewnienie im noclegu, co dodatkowo generuje około 2000 zł w zależności od poziomu lokalu i hotelu. Jeśli zespół jedzie do nas z daleka, to musicie wliczyć koszt transportu 5 osób i całego sprzętu. Nie zapomnijmy, że wesele to często impreza dwudniowa, więc za poprawiny należałoby doliczyć dodatkowo około 2000 zł, co już na tą chwilę daje nam całkowity koszt około 9000 zł. Te wyliczenia dotyczą zespołu ze średniej półki, bo te lepsze zaczynają się od około 7000 zł za 12 godzin grania na weselu.
 
W tej chwili na rynku Dj’skim jest bardzo duża konkurencja i ceny zaczynają się już od 1000 zł. Moja osobista rada jest taka, by nie brać Dj’a, który bierze mniej niż 2500 złotych za wesele, ale dlaczego mam takie zdanie uargumentuje w kolejnym poście.

DJ wodzirej Opole

Wybierz swój pakiet już dziś!

Zazwyczaj mamy od kilku, do kilkunastu zapytań na jeden termin, więc nie zwlekajcie ze skontaktowaniem się z nami! Jeśli chcielibyście zmienić opcje pakietowe to jak najbardziej jesteśmy w stanie je spersonalizować.

Napiszcie do nas, a my sporządzimy odpowiednią dla Was ofertę!