Blog
26.07.2019

Co jest grane na weselu, czyli o repertuarze słów kilka

Moim skromnym zdaniem podczas imprezy weselnej dwie rzeczy są najważniejsze: jedzenie oraz muzyka. Owszem, jest dużo innych pobocznych spraw jak wystrój sali, czy kolor przewodni, ale jeśli jedzenie będzie niesmaczne, albo muzyka nieodpowiednia to reszta szczegółów nie zostanie nawet zauważona.

Do kucharza mi bardzo daleko, ale jesteśmy od tego, by serwować odpowiednie kawałki, w odpowiednim momencie, dla odpowiednich ludzi. Jak już wspomniałem w poprzednim poście przekrój wiekowy na weselu jest bardzo szeroki, stąd też na takiej imprezie zazwyczaj pojawia się szerokie spektrum muzyczne, co by zaspokoić większość weselników. Piszę większość, bo marudy zawsze się znajdą i co byście nie wymyślili to i tak ktoś będzie na coś narzekać. Moja rada? Totalnie się tym nie przejmujcie, to jest WASZ DZIEŃ! 

Nasz złoty środek to być przygotowanym na wszystko! Tutaj też objawia się duża przewaga Dj’a nad zespołem, bo kapela weselna ma określony repertuar i nie jest go w stanie zmienić podczas zabawy. Jeśli Dj przed imprezą daje Wam listę utworów, które na pewno zagra w odgórnie ustalonej kolejności, to mogę Was zapewnić, że nie do końca zna się na swojej pracy jako Dj’a weselnego. Naszym głównym zadaniem jest obserwacja i tak zwane czytanie tłumu, dzięki czemu jesteśmy w stanie obrać kierunek, który sprawdzi się najlepiej na danej imprezie. Podczas sobotniego wesela repertuar może być zgoła odmienny od tego, który zagraliśmy dzień wcześniej, ponieważ publika miała ochotę poszaleć do takiej, a nie innej muzyki. Oczywiście korzystamy z pewnej bazy utworów, które często się pojawiają, ale to właśnie doświadczenie sprawia, że wiemy kiedy użyć danych piosenek i gatunków, tak by była zachowana energia i tak, by jednocześnie nie zamęczyć gości do godziny 24:00. 

Jak Soft Music organizuje sobie bloki muzyczne? Zazwyczaj staramy się budować tempo, co oznacza, że zaczynamy od spokojnych kawałków, a kończymy czymś energetycznym. Przykładowo pierwszym zagranym utworem może być Careless Whisper Georga Michael’a, lub piosenka Pod Papugami Czesława Niemena zaśpiewana przez Bogusię, następnie przechodzimy na średnie tempo jakie mamy na przykład w znanym i bardzo lubianym utworze Acapulco, a blok można wykończyć skocznym Rock Around the Clock Billa Haley’a. Ile gramy piosenek w danym bloku? Odpowiedź może być równie zadziwiająca jak i oczywista - nie zależy to od nas, tylko od gości! Jeśli w najbliższym czasie nie ma żadnych wydarzeń typu wyjazd tortu, posiłek, czy podziękowania dla rodziców i widzimy, że goście świetnie się bawią to blok może trwać i ponad godzinę. Dużo zależy też od kondycji gości, bo jak już wcześniej wspomniałem musimy odpowiednio dawkować energię, tak by moc imprezy rozłożyła się na cały czas jej trwania. 

Jesteśmy otwarci na propozycje muzyczne Młodej Pary i jeszcze nie zdarzyło się, byśmy tych życzeń muzycznych nie spełnili, bo jak wspomniałem jest to Wasz dzień! Muszę jednak Was przestrzec przed zbyt długimi listami piosenek must be, bo mocno ogranicza to pole do manewru, co może wpłynąć na przebieg imprezy. 

Oczywiście jesteśmy w stanie zagrać wszystko, co sobie zażyczycie, ale pamiętajcie też o swoich gościach, bo to oni robią klimat całej imprezy, a my z kolei jesteśmy od tego, żeby popchnąć ich w pewnym kierunku i wywołać u nich ekscytację na parkiecie:) Zazwyczaj lista od Młodej Pary zawiera około 30 utworów i nie ma żadnego problemu, by taką ilość piosenek zagrać. Jeśli przykładowo nie znosicie disco-polo, czy współczesnego popu to możemy uniknąć wybrany gatunek i wtedy żaden utwór tego rodzaju się nie pojawi na Waszej imprezie.

Poniżej znajdziecie listę utworów, które często pojawiają się w naszych setach (trzeba przejść na Spotify, żeby zobaczyć całą listę). Jak zapewne zauważycie muzyka jest bardzo różnorodna, bo to zazwyczaj właśnie najlepsza droga, by zabawa była przednia!

Kliknij, by odpalić playlistę na Spotify!

DJ wodzirej Opole

Wybierz swój pakiet już dziś!

Zazwyczaj mamy od kilku, do kilkunastu zapytań na jeden termin, więc nie zwlekajcie ze skontaktowaniem się z nami! Jeśli chcielibyście zmienić opcje pakietowe to jak najbardziej jesteśmy w stanie je spersonalizować.

Napiszcie do nas, a my sporządzimy odpowiednią dla Was ofertę!