Blog
10.03.2019

Za co płacisz wybierając Dj’a na przykładzie Soft Music ​

„Panie, co tak drogo? Ja tu mam chłopaka za 1500 zł…” - możecie się zdziwić, ale kilka razy w roku ktoś przez telefon rzuca mi takie hasło. Wtedy grzecznie odpowiadam, że mamy wolny rynek i każdy wycenia swoje usługi inaczej. Jakie są zmienne, które bezpośrednio rzutują na cenę oprawy muzycznej DJ’a na weselu? Postaram się wypunktować najważniejsze czynniki na przykładzie mojej firmy.
 
1. Doświadczenie
 
Coś, czego nie da się przeliczyć na pieniądze. Oczywistym jest fakt, że większe szanse powodzenia poprowadzenia i zagrania super wesela ma osoba, która robi to dłużej. Bogusia, czyli moja mama, wokalistka i wodzirejka, zaczyna w tej chwili 25 sezon weselny, co oznacza, że pracowała już na kilkuset weselach i widziała już chyba wszystko co na takiej imprezie może się zdarzyć :) Jeśli widzicie, że oferta danej firmy jest bardzo konkurencyjna i o wiele niższa od pozostałych, to możecie być pewni, że ta osoba dopiero zaczyna swoją przygodę w branży weselnej, lub jest to osoba, która z jakiegoś powodu nie ma już „brania” i zaniża cenę, by mieć zlecenia.
 
2. Prestiż, opinie i zadowoleni klienci
 
Czyli, czy dobrze mówią i piszą o Waszym DJ’u. Kiedyś sugerowano się tylko i wyłącznie opiniami znajomych i mocniej działała poczta pantoflowa, ale w dobie internetu duże znaczenie mają również opinie, które znajdują się w sieci. Przestrzegam przed opiniami nieznanego pochodzenia, bo już niejednokrotnie widziałem na stronach konkurencji, że wszystkie opinie są wystawione przez jedną osobę (ten sam styl pisania, nawet te same błędy). Te, które znajdziecie na naszej stronie pochodzą z Fan Page na Facebooku i w razie wątpliwości można nawet się odezwać do osoby, która daną opinię wystawiła. Niektóre firmy dzięki swojej ciężkiej pracy, konsekwencji i wysokiemu poziomowi usług zdążyły wyrobić sobie miano tych prestiżowych i ciężko u nich o wolny termin. Im wyższy prestiż danej firmy, tym wyższa będzie cena.
 
3. Sprzęt
 
Czyli wszystko to co DJ przywozi ze sobą, żeby uświetnić Wasze wesele. Tutaj zasada jest bardzo prosta i dotyczy chyba wszystkich dóbr materialnych, które można nabyć: są Maluchy i Mercedesy. Nagłośnienie i oświetlenie można kupić za 4000 zł i można tyle samo wydać na jedną kolumnę. Stawiając na najwyższą jakość dźwięku DJ musi dysponować markowym nagłośnieniem, bo te złe sprawi, że goście szybko się zmęczą i muzyka zamiast być przyjemnością, będzie czymś totalnie odwrotnym. Na wyposażenie DJ’a składa się także oświetlenie, wszelkiego rodzaju wytwornice oraz samo stanowisko. Nie muszę Wam chyba tłumaczyć, że im lepsze zaplecze techniczne DJ’a, tym cena będzie wyższa. Lepsze nie znaczy więcej i pamiętajcie, że od ilości zawsze lepsza będzie jakość, bo nie chodzi tutaj o to, by zadymić całą salę i strzelać ludziom po oczach dziesięcioma wiązkami laserowymi naraz! Niestety tańsze firmy idą na ilość i zaopatrują się w tańszy sprzęt, co rzutuje na całe weselne show. Nie wspominając o tym, że ich stanowisko wygląda jak odpustowy stragan - milion błyskotek bez ładu i składu.
 
 
4. Szeroka oferta
 
Obecnie DJ’e oferują nie tylko oprawę muzyczną, ale także opcje dodatkowe. W Soft Music możemy zaoferować także Fotobudkę, Napis Love LED oraz ciężki dym do tańca w chmurach. Im więcej opcji, tym cena usługi będzie wyższa. W tej chwili mamy już 4 pakiety do wyboru, dzięki czemu Para Młoda może zaoszczędzić także czas ponieważ nie musi spotykać się z 4 różnymi podwykonawcami, a wszyscy wiemy, że organizacja wesela jest mocno czasochłonna. Co więcej, osoby decydujące się na opcje dodatkowe mogą liczyć na rabaty dzięki czemu ceny będą niższe niż u konkurencji!
 
 
 
5. Estetyka i kultura pracy
 
Chyba nie chcielibyście, żeby za konsolą na Waszym przyjęciu stanął Dj w różowym polo, albo taki, który nie potrafi złożyć poprawnie zdania? Niestety takie rzeczy się zdarzają i im więcej zapłacicie za usługę, tym bardziej będziecie spokojni, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Oprócz wyglądu i kultury słowa bardzo ważne dla Soft Music jest samo stanowisko pracy. Dysponujemy specjalnie zaprojektowaną djką, która świetnie wygląda na zdjęciach i zasłania wszystkie kable wkoło, co doceniają często fotografowie i kamerzyści, którzy nie muszą manewrować, by uniknąć pajęczyny złącz na ujęciach.
 
6. Legalność
 
Biznes weselny ma dość mocno rozbudowaną szarą strefę i istnieje multum pseudo-firm, które oferują swe usługi oprawy muzycznej. Działanie na legalu, czyli założona firma i płacenie podatków nie należy do tanich, szczególnie w naszym kraju. Dlatego też legalny DJ będzie zawsze sporo droższy od tego, który się nie rozlicza z fiskusem. Oddając komuś pieczę nad najważniejszym dniu w życiu warto zwrócić się w stronę profesjonalnej firmy. Tu chodzi przede wszystkim o Wasz spokój i pewność, że wszystko odbędzie się po Waszej myśli.
 
 
W poprzednim poście obiecałem, że wyjaśnię dlaczego zatrudnienie Dj’a na wesele poniżej 2500 zł będzie ryzykowne. Oczywiście zaznaczę, że jest to moja własna opinia, ale musicie wiedzieć, że oparta jest na wielu latach doświadczenia, obserwacji i znajomości rynku od podszewki. Jeśli przebrnęliście cały ten wpis, to sami widzicie, że jest szereg warunków (w większości bardzo kosztownych), które musi spełnić DJ, by nazwać się profesjonalistą. Oczywiście wszystko zależy od Waszych wymagań i budżetu, ale jeszcze raz zaznaczę, że przy organizacji tak dużej imprezy jak wesele, warto skierować się w stronę doświadczonej i rzetelnej firmy.

DJ wodzirej Opole

Wybierz swój pakiet już dziś!

Zazwyczaj mamy od kilku, do kilkunastu zapytań na jeden termin, więc nie zwlekajcie ze skontaktowaniem się z nami! Jeśli chcielibyście zmienić opcje pakietowe to jak najbardziej jesteśmy w stanie je spersonalizować.

Napiszcie do nas, a my sporządzimy odpowiednią dla Was ofertę!